به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه، مدیراجرای سرشماری عمومی نفوس ومسکن خراسان جنوبی در همایش توجیهی دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان خوسف که پیرامون مسائل مربوط به سرشماری سال جاری برگزارشد،

ضمن تاکید برصحت اطلاعات درطرح سرشماری گفت: به طوریقین، ثبت اطلاعات وآمارصحیح سبب خدمات رسانی بهتربه روستاها می شود. محمد هادی آرین افزود: سرشماری، کامل ترین و موثرترین شیوه در راستای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز کشور است و بر کسی پوشیده نیست که اطلاعات حاصل از سرشماری در اخذ بسیاری از تصمیمات مهم است. وی بر ارائه درست و صحیح اطلاعات از سوی مردم تاکید کرد و افزود:صحت اطلاعات ما را در جذب اعتبارات کمک می کند.

وی افزود: تاکنون در خراسان جنوبی 2.57 درصد خانوارها شمارش اینترنتی شده اند.

وی با اشاره به این که ماموران سرشماری از 25مهر تا 25 آبان به درب منازل مراجعه خواهند نمود عنوان داشت: چناچه مردم از طریق اینترنت فرم های سرشماری را پر کنند،فقط کافیست که کد آماری را که از طریق سامانه سرشماری اینترنتی دریافت کرده اند به مامور سرشماری ارائه دهند .

آرین با درخواست از همکاری واطلاع رسانی دهیاران و شوراها در خصوص سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 اظهار داشت: ثبت اطلاعات و آمار صحیح سبب ارایه خدمات بهتر به روستاها می شود.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵شهرستان خوسف در پایان اضافه کرد: امیدوارم در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل شاهد مشارکت هر چه بیشتر مردم در طرح سرشماری و همکاری آنها با مأموران سرشماری باشیم و اجرای آن در این شهرستان موفقیت‌آمیز باشد.

علیرضا فاطمی سرپرست فرمانداری خوسف نیز در این مراسم از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها خواست، با تلاش و جدیت با مسئولان و نیروهای اجرایی طرح سرشماری نفوس و مسکن همکاری کرده و نسبت به آگاهی بخشی ،اطلاع رسانی و دعوت مردم برای حضور در سرشماری اینترنتی اقدام کنند

وی دهیاران را چشم، گوش و زبان گویای روستاها عنوان کرد و خاطرنشان کرد :سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 گام مهمی در جهت برنامه ریزی و تصمیم گیری های کلان در حوزه های مختلف است

فاطمی با بیان این که طبق قانون آمار و اطلاعاتی که ضمن آمارگیری‌های مختلف از افراد و موسسات جمع‌آوری می‌شود کاملا محرمانه است اظهار داشت: این آمار و اطلاعاتی فقط در تهیه آمارهای کلی و عمومی و برنامه‌ریزی‌های کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

معاون آمار و اطلاعات

 

جواد لطفی

فرم خام شاخص ها و نماگرهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بهار 1399

کتاب شاخص ها و نماگرهای سال 1398

 

کتاب شاخص ها و نماگرهای زمستان 1398

 

سامانه شناسنامه آبادی های استان

 

 

اطلاعات برای مسئولین و سیاستگذاران

  

اطلاعات برای پژوهشگران و دانشجویان

 
 

فرم درخواست همکاری با معاونت آمار